SINAVLAR

Hazırlık Okulu, Ön-Lisans, Lisans ve Lisansüstü derslerin sınavları ile diğer öğrenci başarı değerlendirmeleri, Lisansüstü programlardaki doktora yeterlilik sınavları, tez izleme komiteleri ve tez savunmaları, "hukuki açıdan şeffaf, açıklanabilir ve denetlenebilir ilkeler" doğrultusunda olması koşuluyla dijital ortamda yapılabilecektir.

 

ODTÜClass ile Uzaktan Sınav Uygulaması

ODTÜClass’ta bulunan Quiz etkinliği; belirlediğiniz tarihler arasında, belirlediğiniz sürede tamanlanması, pek çok soru tipinde soru hazırlanabilmesi, soruları ve seçenekleri rastgele sırayla sunabilmesi, sorun bankanızdan rastgele soru seçerek her öğrenciye farklı bir soru grubu oluşturması gibi özelliklere sahiptir.
Öğretim Teknolojileri Destek Ofisi tarafından hazırlanan ODTÜClass ile Uzaktan Sınav Uygulaması dökümanını indirmek için lütfen tıklayınız.

ODTÜClass Üzerinde QUIZ Etkinliği ile Uzaktan Sınav Uygulaması: https://youtu.be/z_Dz4KkUwtc

 

ODTÜClass'ta Active Quiz ile Senkron Sınav Uygulaması

ODTÜClass’ta Active Quiz etkinliği ile öğrencilerinize hazırladığınız soruları, senkron bir şekilde; her soru için belirli süreler ayarlayarak sınıftaymış gibi yapabilirsiniz.
Videoda ODTÜClass üzerinde Active Quiz etkinliği oluşturmayı ve öğrencilerle birlikte yapılan bir uygulamayı izleyebilirsiniz.

ODTÜClass'ta Active Quiz Etkinliği ile Senkron Sınav Uygulaması: https://youtu.be/-3oKPNdfXRk

 

Safe Exam Browser Kurulumu ve Kullanımı

Safe Exam Browser güvenle online sınavlar yürütmek için bir web tarayıcısı ortamıdır. Yazılım herhangi bir bilgisayarı geçici olarak güvenli bir iş istasyonuna dönüştürür. Sistem işlevleri, diğer web siteleri ve uygulamalar gibi kaynaklara erişimi kontrol eder ve bir sınav sırasında yetkisiz kaynakların kullanılmasını önler. Sınav esnasında başka pencerelerin açılmasına izin vermez. Videoda Safe Exam Browser kurulumu ve kullanımını öğrenebilirsiniz.

Safe Exam Browser Kurulumu ve Kullanımı: https://youtu.be/Syq1b4UBw4w